Bölüm Temsilciliklerimiz

Bölüm Temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz

Yeşil Kampüs Topluluğu Bölüm Temsilcilikleri

YKT Bölüm temsilcilikleri, ODTÜ kampüsünde sürdürülebilirlik konusunda çalışanların oluşturduğu bir koordinasyon ağı oluşturmak üzere kurulması amaçlanan bölüm kollarıdır.
Öğrencilerin özellikle kendi bölümlerinin perspektifinden sürdürülebilirlik konusunda çalışma yapacak ekip kurmasını ve bu konuda bölümündeki öğretim üyeleri ile iletişime geçmesini amaçlar. Ayrıca YKT bölüm kollarının, disiplinler arası çalışma gerektiren sürdürülebilirlik alanında birbirleriyle iletişime geçebilmesi ve ortak çalışmalar yapabilmesi amaçlanmıştır.
Eğer sürdürülebilirliği sadece kendi bölümünüz perspektifinden çalışmak istiyorsanız bölüm temsilcisi olmak için bize başvurabilirsiniz veya halihazırda kurulmuş bölüm temsilcisi ile iletişime geçerek bölüm ekibine üye olabilrisiniz.
YKT bölüm temsilcilikleri işleyiş açısından kendi içinde özerk bir yapıya sahiptir. Bu sayede her bölümün kendine has gerekliliğine uygun yapıda ekipler oluşturması amaçlanmaktadır.
Bu projenin bize göre en büyük etkisi, bölümlerde oluşturulan çalışma ve bilgi birikiminin kaybolmaması olacaktır. ODTÜ Kampüsü için verilen emeklerin yıllar boyu gelişerek aktarılması için toplulupumuzun kuruluşundan bu yana planlanan 'Yeşil Ağlar Örmek' projesini 2020-2021 bahar döneminde başlattık. Bu proje kapsamında şimdiye kadar 6 bölümde YKT temsilcisi seçilmiş ve ekipler kurulmuştur. Henüz temsilci seçilmeyen bölümlerden birinde öğrenciyseniz ve temsilci olmaya gönüllüyseniz temsilci olmak ve ekibinizi kurmak için harekete geçebilirsiniz. Bu proje sayesinde yaptığınız çalışmalar sizden sonra da kaybolmayıp aktarılırken aynı zamanda diğer bölüm temsilcilikleri ile kolay ve hızlı şekilde birlikte çalışma imkanı ortaya çıkar. Böylece farklı bölümlerin ve kişilerin birbirinden habersiz aynı konuyu çalışması durumu oluşmaz. Bilgi ve deneyim birikerek hayata geçirilebilir.
Her bölümde bölüm temsilcisi özgür şekilde istediği boyutta ekip kurabilir ve akademisyenler ile iletişime geçebilir. Temsilcilerimizden en az bir bölüm akademik danışmanı önermesini bekliyoruz. Bu proje kapsamında temsilcilerimiz YKT aktif üyesi olmalıdır. Ancak ekip üyeleri yalnızca YKT bölüm ekibi üyesi olabileceği gibi YKT üyesi olarak hem bölüm hem topluluğumuzun ana grubunun parçası olabilir.